Norwegia 2006, autor: Marek

Czas wyprawy: Rok 2006, od 21 lipca do 3 sierpnia przejechałem 6960km, zużycie paliwa na trasie 4,7l/100km

Z domu wyjechałem po południu, wieczorem byłem w Cekanowie k/Płocka u rodziny i tam nocowałem. Następnego dnia zameldowałem się w porcie w Świnoujściu i kupiłem bilet na prom do Ystad. Jedna noc spędzona na promie do Ystad, na ławkach na górnym pokładzie. Całą niedzielę jechaliśmy do Stromstad na kamping w 4 motocykle (2 x GS BMW, Varadero i ja na trampku). Z rana byliśmy w Oslo a potem drogą 16 pojechaliśmy w kierunku do najdłuższego tunelu i tam był nocleg. Zaczęliśmy się kłócić po drodze o miejsce do spania bo BMW-iacy koniecznie chcieli spać w cywilizacji za pieniądze a ja Dziadkiem na łonie natury. Z rana pojechaliśmy prze najdłuższy tunel i Park Krajobrazowy do Drogi Trolli. W obiad ostatecznie rozstaliśmy się z BMW-iakami. Po noclegu w lesie nad rzeką za drogą Trolli pojechaliśmy przez góry do Sunndalsora drogą której już nie ma na nowych mapach. Na resztkach paliwa z wyłączanymi co jakiś czas silnikami dotarliśmy do celu i zatankowaliśmy w Sunndalsora i dalej przez Oppdal pojechaliśmy pod Trondheim. W Trondheim jest 1 sklep z gorzałą, na którą trzeba się zapisywać wcześniej. Katedra też jest i nawet ją zwiedziliśmy oraz miejscowy plac targowy. Teraz jechaliśmy razem z motocyklistami z MotoGuzzi bo oni mieli za zadanie dojechać od bram fabryki na Nordkapp. Z prędkościami trochę przesadzali i następnego dnia wieczorem w Mo i Rana policja ich ostudziła, fabryka pokryła koszty wybryków. Dojechaliśmy do Mo i Rana tam nocleg i przez Bodo skok promem na Lofoty a z Lofotów do Skutvik. Po noclegu w bazie starych maszyn budowlanych zwiedzaliśmy Narvik i cmentarz żołnierzy polskich. Spanko na parkingu za Alta i droga na Nordkapp. Tam zabalowaliśmy 2 godziny, kupiliśmy drobne upominki i pojechaliśmy nad jezioro Inari w Finlandii. Z jeziora Inari pojechaliśmy przez Yvaskyla do Helsinek nocując na parkingu dla TIR-ów i w lesie. Dalej do domu promem z Helsinek po drodze przejechaliśmy przez 3 republiki nadbałtyckie. W Polsce jadąc w nocy strasznie kląłem bo marne przednie światło zmuszało mnie do jazdy za ciężarówkami.
W tym roku zamontuję dodatkowe lampy. Już je kupiłem.
No Previous Page

Click for large version
k-najdł tunelu
2006-12-24


Click for large version
w tunelu
2006-12-24


Click for large version
dr-Trolli
2006-12-24


Click for large version
nocleg k-dr Trolli
2006-12-24


Click for large version
k-Sunndalsora
2006-12-24


Click for large version
Trondheim
2006-12-24


Click for large version
za Alta
2006-12-24


Click for large version
tunel
2006-12-24


Click for large version
w najdł tunelu
2006-12-24


Click for large version
k Geiranger
2006-12-24


Click for large version
Geiranger w dole
2006-12-24


Click for large version
Troll
2006-12-24


Click for large version
na nocleg k dr Trolli
2006-12-24


Click for large version
droga do Sunndalsorra
2006-12-24


Click for large version
dr do Sunndalsora
2006-12-24


Click for large version
góry k Sunndalsora
2006-12-24


Click for large version
przełęcz
2006-12-24


Click for large version
tunel w górach2
2006-12-24


Click for large version
tunel w górach
2006-12-24


Click for large version
wschód sł k-Alta
2006-12-24